نه پول دارند، نه زبان مذاکره، چه کسی پرسپولیس را نجات می دهد؟

پرسپولیس برای رضایت دریافت از طلبکارانش یک روز دیگر مهلت دارد اما نه تنها حساب بانکی اش خالی است، بلکه دست از مذاکره هم کشیده است.

نه پول دارند، نه زبان مذاکره، چه کسی پرسپولیس را نجات می دهد؟

به گزارش خبرنگاران ، پرسپولیس برای اینکه ای اف سی از لیگ قهرمانان حذفش نکند باید از دایی، همامی و آرام طبع رضایت بگیرد اما آنها تنها به یک شرط رضایت خواهند داد: پول نقد. چیزی که باشگاه ندارد و آنقدر بی اعتبار گردیده که این طلبکاران حتی چک هایش را هم قبول نمی نمایند. با این حال گرشاسبی با خونسردی گفته که تا انتها روز شنبه که مهلت ای اف سی هم به انتها می رسد، رضایت طلبکاران باشگاه را جلب می نماید اما توضیحی نداده که بدون پول، چطور این اتفاق می افتد. شاید امیدش به حامی مالی باشگاه است که سر آخر نفهمیدیم چک برگشت خورده اش کجا خرج شد و اصلا خرج شد یا آن را کنار گذاشته اند برای همین طلبکاران. شاید هم فکر می نمایند در اخرین لحظات دایی و همامی دل شان به رحم می آید و یا وزارت ورزش دستی می جنباند برای یاری.

این دیگر آخر خط است. جایی که نه طلبکاری از موضع خود پایین می آید و نه ای اف سی مهلت یک هفته ای اش به باشگاه های بدهکار را تمدید خواهد نمود. البته در چند روز گذشته خیلی ها طلب شان را به پرسپولیس بخشیدند اما موضوع این است که شکایت هیچکدام از آنها مشخص نماینده نبود. آنچه باشگاه را به حذف از لیگ قهرمانان تهدید نموده، شکایت علی دایی و مسعود همامی است که با تکیه به بی تدبیری مدیران پیشین پرسپولیس پولِ کار ننموده شان را طلب نموده اند.

البته پرداخت مالیات 112 میلیون تومانی دایی و جریمه دیرکرد آن به عهده باشگاه بوده که کوتاهی نموده اما آن قرارداد دو میلیارد و 700 میلیونی را دایی در حالی طلب نموده که همان سال، بابت قراردادش با صبای قم یک میلیارد و دویست میلیون تومان گرفته بود و طبق قانون، پول قرارداد فسخ گردیده اش با پرسپولیس را نمی توانسته طلب کند.

یا همامی که بدون حتی یک بازی برای پرسپولیس، حالا 780 میلیون تومان می خواهد و هیچکدام هم جز با پول نقد راضی نمی شوند. البته محمدامین آرام طبع هم هست که بابت طلب 220 میلیون تومانی اش علیه باشگاه پرسپولیس حکم گرفته و ظاهرا خبر توافق او هم واقعی نبوده که مدعی گردیده در این یک هفته پرسپولیسی ها با او تماس نگرفته اند: تا این لحظه اتفاقی رخ نداده چرا که از سوی باشگاه پرسپولیس تا این لحظه هیچ تماسی با من گرفته نگردیده.

همین حرف را در روزهای گذشته از قول وکیل علی دایی و مسعود همامی هم شنیدیم و با هر بار شنیدنش این سوال در ذهن مان نقش بست که مدیران پرسپولیس در این یک هفته ای که از ای اف سی مهلت دریافتد، چه می کردند اگر دنبال توافق با طلبکاران باشگاه نبودند؟ جالب اینکه مدیرعامل باشگاه در پاسخ به این پرسش دوباره می رود سراغ پرونده هایی که پیش از این بسته: یکسری از این بدهی های ما فوری بود که شامل حدود 180 تا 190 نفر و 32 پرونده خارجی می شد. ما این پرونده ها را بستیم.

حالا بخوانید پاسخ حمیدرضا گرشاسبی را به این پرسش که برای رضایت دریافت از طلبکاران فعلی چه نموده اید: از لیست طلبکاران باشگاه که تا شنبه برای تسویه حساب با آنها فرصت داریم، فقط سه نفر باقی مانده اند که شکایت شان هم خطری است. این سه نفر علی دایی، مسعود همامی و محمدامین آرام طبع هستند و ما دنبال این هستیم که تا انتها روز شنبه مشکل را حل کنیم.

این خوشبینی و خونسردی گرشاسبی قابل تقدیر است اما کاش او یک توضیحی هم می داد در مورد اینکه چطور می خواهد از طلبکاران رضایت بگیرد وقتی به قول خودش حساب باشگاه خالی است؟ آنهم طلبکارانی که پیش از این آب پاکی را روی دست پرسپولیس ریخته و حتی چک های باشگاه را پس زده اند. آنها فقط پول نقد می خواهند که پرسپولیس ندارد و حامی مالی باشگاه هم که نفهمیدیم چه بر سر چک برگشت خورده اش آمد، بعید است دوباره دست به جیب گردد. شاید پرسپولیسی ها منتظر یک ناجی هستند که در آخرین لحظه مثل یک قهرمان از راه برسد و نجات شان بدهد اما چه کسی؟

2 – 470

منبع: ایران ورزشی

به "نه پول دارند، نه زبان مذاکره، چه کسی پرسپولیس را نجات می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نه پول دارند، نه زبان مذاکره، چه کسی پرسپولیس را نجات می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید