چرا تعرفه مشترکان پرمصرف برق افزایش نیافت؟

سخنگوی صنعت برق کشور درباره علت عدم افزایش تعرفه برق مشترکان پرمصرف، گفت: باوجود این که قرار بود تا آذرماه این اتفاق بیفتد اما این موضوع هنوز در هیات دولت نهایی نشده و ما هم چنان منتظر تصویب آن هستیم.

چرا تعرفه مشترکان پرمصرف برق افزایش نیافت؟

محمودرضا حقی فام در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان این که این طرح در کمیسیون زیربنایی مجلس شورای اسلامی تصویب شده و در اختیار هیات دولت نیز نهاده شد، اظهار کرد: احتمالا به دلیل مشغله هیات دولت، تاکنون این طرح معین تکلیف نشده است.

وی اضافه نمود: تاکنون ابلاغیه از طرف وزارت نیرو تصویب شده و طراحی نظام تعرفه ای هم انجام شده است، به گونه ای که ما خود را به طور کامل آماده نموده ایم تا به مشترکان نحوه محاسبه تعرفه را اطلاع رسانی کنیم.

سخنگوی صنعت برق کشور در پاسخ به این سوال که آیا قرار است قیمت تمام شده از مشترکان پرمصرف اخذ گردد، با بیان این که هیچ برنامه ای برای اخذ قیمت تمام شده از مشترکان پرمصرف در نظر گرفته نشده است، اضافه نمود: البته باید گفت که یک نظام تعرفه ای پیچیده برای اخذ تعرفه از مشترکان تبیین شده، به گونه ای که هرچه مشترک، میزان مصرف خود را از الگو افزایش دهد، میزان تعرفه آن نیز افزایش می یابد.

حقی فام اظهار کرد: فرمول در نظر گرفته شده برای اخذ تعرفه از مشترکان پرمصرف، یک فرمول پیچیده است و معنی آن این نیست که معادل نرخ کل مصرف از مشترکان اخذ گردد، بلکه تنها هدف این است تا یک سیگنال قیمت برای کنترل مصرف داشته باشیم که اگر این موضوع تصویب گردد، قطعا در کاهش مصرف نیز شاهد تاثیرات بالایی هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که قطع برق مشترکان پرمصرف نیز در دستور کار واقع شده است، اظهار کرد: قرار نیست که برق هیچ کدام از مشترکان پرمصرف قطع گردد، بلکه تنها هدف این است که سازوکاری را پیش بگیریم تا مشترکان در حد الگو، مصرف داشته باشند.

در این باره، اواسط آبان ماه، وزیر نیرو خاطرنشان کرد که افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف آب و برق در دستور کار هیات وزیران واقع شده است و پیش بینی می گردد، تا آخر فصل پاییز این مصوبه نهایی و به مردم اطلاع رسانی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "چرا تعرفه مشترکان پرمصرف برق افزایش نیافت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا تعرفه مشترکان پرمصرف برق افزایش نیافت؟"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید