400 هزار واحد مسکونی جدید در کشور احداث می گردد

به گزارش خبرنگاران، علی نبیان شامگاه دوشنبه در شورای مسکن خراسان جنوبی اعلام کرد: تا سال آینده پرونده مساکن مهری که مسائل حقوقی ندارند، بسته می گردد.

400 هزار واحد مسکونی جدید در کشور احداث می گردد

وی اظهار کرد: در راستای اقدامی ملی که در دستور کار دولت و وزارت راه و شهرسازی انجام شده، تا دو سال آینده 400 هزار واحد مسکونی احداث می گردد.

نبیان با بیان اینکه از این تعداد 100 هزار واحد توسط بنیاد انقلاب اسلامی احداث می گردد، اضافه کرد: همچنین 100 هزار واحد دیگر در حوزه باز آفرینی شهری است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: 200 هزار واحد دیگر در شهرهای جدید بوده که در سطح کشور اتفاق می افتد.

وی با اشاره به بازدیدهای خود از پروژه های مختلف خراسان جنوبی بیان نمود: برای برطرف مشکل 14 ساله پروژه انتقال صنوف آلاینده بیرجند به خارج شهر، واگذاری اراضی در هیئت مدیره مصوب شده است.

وی با اشاره به احداث شهرک آی تی در بیرجند بیان نمود: اگر آب مورد احتیاج برای شهرک تامین گردد، مجوزهای لازم برای زمین مورد احتیاج احداث شهرک را صادر می کنیم.

نبیان با اشاره به پادگان 04 بیرجند بیان نمود: خروج پادگان ها از داخل شهر تکلیفی بوده که رهبری در مناطق مختلف کشور صادر نموده اند.

وی با بیان اینکه برای خروج پادگان، سند مالکیت باید به نام دولت جمهوری اسلامی ایران گردد، اظهار کرد: خروج پادگان بیرجند باید ظرف مدت هفته آینده مشخص تکلیف گردد.

وی با اشاره به پروژه احداث مسکن مهر ارتش بیرجند بیان نمود: این پروژه با 798 واحد بوده که امید است در اینده ای نزدیک به جز 43 واحد مسکونی، به اتمام برسد.

نبیان با بیان اینکه جلسات شورای مسکن باید به طور مستمر برگزار گردد، گفت: در خواست داریم در بازنگری طرح های جامع شهری، زمینی که در راستای انجام اقدامات مناسبی برای استان باشد، تهیه گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "400 هزار واحد مسکونی جدید در کشور احداث می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "400 هزار واحد مسکونی جدید در کشور احداث می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید