آلودگی هوا بحران ملی است و حل آن عزم ملی می طلبد

به گزارش خبرنگاران، مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران پس از استماع گزارش معاونت حمل و نقل شهرداری تهران گفت: بحث آلودگی هوا، از مهم ترین مطالبات شهروندان است و موضوع آلودگی هوا یک بحران ملی است و عزم ملی می طلبد.

آلودگی هوا بحران ملی است و حل آن عزم ملی می طلبد

وی تاکید نمود: فقط شهرداری تهران درگیر این مسئولیت نیست. بر اساس آمار در زمان تشدید آلودگی هوا، شمار بیماران تنفسی 60 درصد افزایش پیدا می نماید. آلودگی هوا موجب کاهش عمر به میزان حداقل 5 سال در تهرانیان گردیده است.

عضو شورای شهر تهران گفت: بر این اساس سن امید به زندگی کاهش یافته است؛ بر اساس آمار بانک جهانی 9900 نفر در سال 84 بر اثر دو آلاینده مهم فوت نموده اند.

وی ادامه داد گزارشی که معاون حمل و نقل ارائه کرد فعالیت های مختلفی بود که بخشی از آن بر اساس طرح جامع ترافیک و متناسب با طرح جامع انجام گردیده است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: اگر بخواهیم این گزارش را به سه بخش کنیم می توان این گونه تقسیم بندی کرد؛ یکی آنکه برخی فعالیت ها نیازمند بودجه دولتی است، بخش دیگر بر اساس بودجه معاونت حمل و نقل قابل انجام است و اما بخش سوم نیازمند پیگیری مدیریتی است و با هماهنگی صورت میگیرد مثل عبور اتوبوس ها گازی و کامیون ها از مداخل شهر تهران است اتفاقا بخش سوم بر اساس آمار منتشره بیشترین عامل آلودگی هوا بوده است.

فراهانی گفت: شهریور سال گذشته عنوان شد که 51 درصد آلودگی هوا تهران به دلیل ورود کامیون ها است که حدود 20 هزار دستگاه وارد شهر می گردیده اند. که با پیگیری های مدیریتی برطرف خواهد شد.

وی گفت: خواهش من این است که از بخش دوم و سوم که مربوط به شهرداری و پیگیری هاست گزارش پیشرفت فیزیکی داده شود. این که هر سال گزارشی بدهیم این کار ها باید بشود و خوب است انجام شود کافی نیست و نیازمند این است که بدانیم تا کنون چه کارهایی انجام گردیده و ما در چه وضعیت تعیین هستیم تا پروژه ها کنترل شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آلودگی هوا بحران ملی است و حل آن عزم ملی می طلبد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی هوا بحران ملی است و حل آن عزم ملی می طلبد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید