قرص های قند و فشار سلول های سرطانی را می کشند

پژوهش های جدید محققان مرکزBiozentrum دانشگاه بازل سوئیس نشان می دهد ترکیبی از داروی متفورمین (قرص قند) و syrosingopine (ضد فشارخون) با قطع تأمین انرژی موردنیاز سرطان، موجب مرگ سلول های سرطانی می گردد.

قرص های قند و فشار سلول های سرطانی را می کشند

به گزارش خبرنگاران، تحقیق مذکور با همکاری موسسه Basilea Pharmaceutica International Ltd به رهبری دون بنجامین برای اولین بار اجرا شده و در Cell reports به چاپ رسیده است.

قرص متفورمین معمولاً برای دیابت نوع 2 استفاده می گردد که با کم کردن سرعت آزاد شدن گلوکز از کبد و جذب شکر موجود در غذا از روده کار تعریف شده درمانی خود را انجام می دهد. این دارو همچنین مقاومت به انسولین را با حساس کردن سلول های بدن به انسولین انجام داده و در درمان چاقی در افراد پیش دیابتی یا افراد بدون دیابت مؤثر است.

اخیراً پزشکان متفورمین را برای درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک تجویز می نمایند و برخی نیز می گویند باروری را بهبود بخشیده و به تنظیم چرخه قاعدگی یاری می نماید. دوز موجود در متفورمین برای مبارزه با رشد تومور کافی نیست اما افزودن داروی ضد فشارخون به گفته محققان مذکور می تواند یاری نماینده باشد.

سلول های سرطانی احتیاج به انرژی زیادی دارند تا رشد نمایند و به همان سرعت تسریع پیدا نمایند. بااین حال مولکولی به نام +NAD مواد مغذی را به انرژی تبدیل می نماید. به گفته بنجامین به منظور فراوری انرژی مداوم مولکول +NAD باید از NADH تهیه گردد و اینجاست که هر دو قرص متفورمین و syrosingopine مانع از بازسازی +NAD می شوند.

بسیاری از سلول های سرطانی در متابولیسم خود به قندکافت/Glycolysis (قند 6 کربنه به ترکیبات کربن دار کوچک تری شکسته می گردد) احتیاج دارند تا شکر را به اسیدلاکتیک تبدیل کند. در اینجا وقتی لاکتیک بیش ازحد وجود داشته باشد، قندکافت مسدود می گردد. بنابراین برای اجتناب از این امر، سلول های سرطانی از حامل های ویژه برای مستعد کردن لاکتیک استفاده می نمایند که همین جا ترکیب دارویی وارد عمل می گردد و قرص syrosingopine لاکتیک ها را مسدود می نمایند. متفورمین نیز رفت وآمد مولکول هایی که +NAD فراوری می نمایند را مسدود می نماید و بدنی ترتیب چرخه مورداحتیاج برای توسعه سلول سرطانی از بین رفته و در نهایت سلول های سرطانی می میرند.

محققان در سال 2018 بیش از 1 میلیون 700 هزار مورد سرطانی در میان آمریکاییان را کشف کردند.

5656

منبع: خبرآنلاین

به "قرص های قند و فشار سلول های سرطانی را می کشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرص های قند و فشار سلول های سرطانی را می کشند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید